Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe

A felkészülést remekül szolgáló, tanulságos tornán vett részt a Kecskeméti NKSE Szegeden

2013.08.30

Kecskeméti NKSE 2013-2014.

Kézilabda. Kecskeméten kézilabdás fronton zajlik az élet. Amíg a férfi szakágban, újabban a KTE csapatának minden rezdüléséről tudhatunk, addig a női vonalon a KNKSE életéről szinte semmit sem... Pedig itt, nem reform, de egyenesen forradalom zajlik. A 2012-2013-as Nemzeti Bajnokság I/B osztály 14 csapatos mezőnyében a Kecskeméti NKSE a nehézségekkel dacolva is a 12. helyen végzett az elmúlt bajnoki évben, egy állandóan változó, forrásban lévő csapattal, bár erről azt is hallani, hogy ezt inkább „forrongásnak” lehetett volna nevezni.

Nos, a bajnokság végén, júniusban lezajlott Tisztújító Közgyűlésen értékelték a kialakult helyzetet, aminek következményéről a Kesport adott hírt: Bogdándy Ferenc elnök leköszönt az elnökségben viselt tisztségéről. A tisztújítás után, az egyesület új, háromtagú vezetése, Kálmán György elnök vezetésével kezdett neki az egyesület megújításának, a 2013-2014-es bajnoki év előkészítésének, a feladatok és célok meghatározásának. Ezekről a Gong Rádióadott hírt, amikor az új elnökkel tűzött műsorára egy beszélgetést augusztus elején. Minden szóba került itt: pl. Kalmár Jenő edző helyére, Marius Breazu került, aki annak rendje módja szerint elkezdte az edzéseket a csapattal, de nem derült ki, hogy ki marad, ki távozik, ki érkezik a távozók pótlására, a csapat megerősítésére, a feladatok, a célok megvalósítása érdekében.

KSZSE-fotó
Amíg augusztus elején még a felkészülésből csak az volt ismert, hogy az edzések mellett, a augusztus végén, egy héttel a bajnoki nyitány előtt, Kozármislenyben zajló négycsapatos tornán csiszolódik a csapat, de ez, előnyére mondva, változott. Kozármisleny helyett, augusztus 24-én Szegeden, a KSZSE rendezésében lebonyolított négycsapatos tornán vett részt a KNKSE, ahol már a játékosállomány alakulásáról is némi képet kaphattunk.
Szegeden, az Etelka sori sportcsarnokban megrendezett tornán a házigazda KSZSE mellett, az NB II. Dél-Keleti csoportjában szereplő Hódmezővásárhely, a szerb Temerin csapata vett részt, a Kecskeméti NKSE társaságában, amely csapatok játékerejéről, a rendező KSZSE honlapján ezt olvashattuk, a látottak alapján megfogalmazva: „Jól sikerült a hétvége, egyforma csapatok játszottak szoros meccseket.”, majd a saját csapatuk teljesítményének értékeléseként, kecskeméti szempontból is figyelemre méltó megjegyzést is tesznek: „Elégedettek vagyunk az eredményekkel, legyőztük a rivális Kecskemétet és a Temerint is, amely egy hasonló szintű csapat, mint mi.”
Nos, az, hogy a KSZSE, miután mindhárom (négy) ellenfelét legyőzte, tényleg nem panaszkodhat, de nincs oka sírásra a kecskeméti csapatnak sem, hisz a gyakorláson volt a hangsúly és Marius Breazu is játék közben ismerhette meg jobban a rendelkezésére bocsátott játékosállományt. Tehát a torna jól szolgálhatta a felkészülést, a hibák és a hiányosságok jobban felszínre kerülhettek. Most pedig következzék a három mérkőzés jegyzőkönyve, amelyből anélkül, hogy a mérkőzést látta volna valaki, sok minden kiolvasható:

1/ Hódmezővásárhelyi LKC – Kecskeméti NKSE 32-36 (12-19) (20-17)

KSZSE-fotó

Vezette: JuhászIstván – Szilágyi Gábor HLKC: Balogh V. – Török B. 1, Krumesz R., Németh Zs. 7, Blaskovics J. 3, Szabó P. 1, Sajtos D. 5, Hegyi D. 4, Blaskovics G. 1, Fürscht H., Tószegi K. 6, Becsei N. 1, Balogh O., Gaál A. 3, Edző: Sipter Lajosné. KNKSE: dr Zsoldosné Lukács Erzsébet – Bede Bernadett, Bokor Adrienn, Molnár Csilla 5, Kovácsc Enikő 4, Horváth Nikolett 3, Boda Beatrix, Holló Zsanett 1, Sánta Melinda 16. edző: Marius Breazu. Hétméteres/gól: 3/2 illetve 1/1. Kiállítás: 0 illetve 6 perc. Az eredmény alakulása: 2-2, 4-7, 9-12, 12-19, 19-27, 25-29, 27-35, 32-36 (II. Fi: 20-17) A délelőtti első mérkőzésre a buszvége még nem érkezett meg, de Sánta Melinda vezérletével így is biztosan győzött Breazu edző csapata. A mérkőzésen két ellentétes félidőt láthattak a nézők...

2/ Kecskeméti NKSE – ZRK Temerin 28-32 (17-18) (11-14)

KSZSE-fotó

KNKSE: dr Zsoldosné Lukács Erzsébet, Márton Enikő – Bede Bernadett 10, Molnár Csilla 1, Holló Zsanett, Sánta Melinda 3, Kovács Enikő, Bokor Adrienn, Boda Beatrix, Horváth Nikolett 2, Tóth Csilla 4, Prókai Anett 7. Edző: Marius Breazu. Temerin: Dranov M. – Maricic B. 4, Tepicic N., Blazic N. 5, Drugovic I. 3, Nikolic N., Blanusa N., Teranovic M., Jankovic M., Panic J., Kremenovic D., Mikusac N., Miljanovic N., Moraca J. 1, Pavlov M. 19! Edző: Jestica Milan. Hétméteres/gól: 4/3 illetve 6/6. Kiállítás: 12 perc illetve 10 perc. Kizárás: 1 illetve 0. Az eredmény alakulása: 4-4, 8-4, 8-7, 11-8, 11-14, 17-18: 19-19, 19-21, 22-21, 22-24, 23-24, 23-28, 26-30, 26-32, 28-32. (II. Fi: 11-14) Az ebédidőben zajló második mérkőzés kezdetére befutott a kecskeméti busz hátsó fele is (hiába, szombat, munkanap volt) amelynek köszönhetően bővült a KNKSE csapatának a létszáma. A kezdeti biztos vezetést, kiegyenlített játék követte, majd a hajrá perceiben elhúzott a Temerin csapata.

3/ Kézilabda Szeged SE- Algyő – Kecskeméti NKSE 44-37 (23-18) (21-19)

KSZSE-fotó

Vezette: Kiss Márk – Török Bianka KSZSE: Almási Dóra, Répás Georgina, Varga Brigitta – Sebestyén Fanni 5, Németh Mónika 3, Sebők Stefánia 7, Forgó Nikolett 14, Homoki Regina 7, Balogh Imola, Kiss Dominika, Mészáros Edina 1, Nagy Babett?, Szombati Andrea 7, Faragó Fanni. Edző: Huba Dóra. KNKSE: Zsoldosné Lukács Erzsébet, Márton Enikő – Bede Bernadett 4, Molnár Csilla 4, Holló Zsanett 2, Sánta Melinda 7, Kovács Enikő 9, Bokor Adrienn, Boda Beatrix, Horváth Nikolett 2, Tóth Lilla 1, Prókai Anett 8. Edző: Marius Breazu. Hétméteres/gól: 9/6 illetve 4/3. Kiállítás: 2 perc illetve 12 perc. Az eredmény alakulása: 3-3, 6-3, 8-5. 12. perc: 8-9. 11-10, 18. perc: 14-14. 24. perc: 21-14. 25. perc: 21-17. 30. perc: 23-18. 35. perc: 25-24. 41. perc: 28-26. 43. perc: 28-29. 44. perc: 29-30. 32-30. 48. perc: 32-32. 53. perc: 35-34. 56. perc: 38-36. 44-37 (II. Fi: 21-19). Ahogy azt a – Mocsai-féle filozófia mondja – a mérkőzés elején nem lehet mérkőzést nyerni, ugyanúgy a végjátékban győztesnek látszó mérkőzést nagyon is könnyen ellehet bukni, ha a mai tempókézilabda világában az edzőnek nem áll rendelkezésére a szükséges játékosállomány, már nemcsak mennyiségileg, de minőség tekintetében is. Hat mezőnyjátékossal nem lehet végig játszani egy mérkőzést, ha nyerni akar egy csapat. Azaz, hogy lehet, de annak már-már törvényszerűen vereség lesz a vége... Vagy, az ellenfélnek kell egy klasszissal gyengébbnek lenni. Lásd: HLKC mérkőzést.
Legutoljára még Bácsbokodon láttam ilyen mérkőzést, ahol a csapatok a nagy iram diktálásával próbálták legyűrni ellenfelüket – a végjátékban majd csak elfárad az ellenfél jelszóval, de ez nem következett be: mindkét fél bírta a tempót és akkor a mérkőzésen 78, azaz hetvennyolc gól született a 60 perc alatt, igazságos elosztásban: 39-39! Most hárommal több, azaz 81, de a mérkőzés hétgólos szegedi győzelemmel végződött úgy, hogy a 48. percben még 32-32 volt az állás. Tehát itt jön a végjáték és a győzelem, na meg a megfelelő mennyiségű és minőségű játékosok kérdéseinek összefüggése... A rideg valósághoz még egy dolog hozzátartozik: a hazai csapatnak ez volt az első mérkőzése, a KNKSE csapatának meg a harmadik...

KSZSE-fotó
Szegeden a KSZSE hasonlóan működik ahhoz, ahogy a KNKSE a jövőben működni szeretne... Szegeden is nagy a jövés-menés, de az új játékosok zöme helyből érkezik, a maguk kinevelte utánpótlásból, ami egyelőre a Hírösvárosban még nem működik... De majd – a szegedihez hasonló, kétévtizedes sportág iránti elhívatottságot és munkát befektetve – Kecskeméten is működni fog. A kellő számú Aprónépség már adott, amely játékosokból tényleg kikerülhetnek a kellően képzett játékosok, de ez nem megy máról holnapra... Addig is javaslom, az Elnök úrnak vegye fel a kapcsolatot a szegediekkel.  Mert azt nem tudom, hogy miközben Szegedről olyan játékosok távoznak rendre, mint a Szalma testvérek, Dóra és Nóra, az olyan játékosokat mint Homoki Regina játékmestert, vagy Forgó Nikolett gólvágót, hogyan tudják a csapathoz kötni, most már évek óta?
Tehát, amíg Kecskeméten egyelőre csak az egyesület működésének, a jól hangzó filozófiája létezik, - mely szerint majd nevel magának a hosszú távon fenntartani kívánt szinten teljesíteni képes játékosokat  – ami dicséretes elképzelés, de amíg ez megvalósul, addig is megoldást kellene találni, a már most a csapat hasznára lévő, a célokért tenni tudó játékosok megbecsülésére, úgy erkölcsileg, mint anyagilag. Már csak azért is, hogy amíg az egyesület sajáterőből nem tudja biztosítani a célként kitűzött NB I/B-s szereplést folyamatosan, megszűnjön a nagy jövés-menés, - ami az utóbbi két évben inkább csak távozókból állt, - és lehessen nyugodt körülmények között, összefogva, a célokra koncentrálva, csapatot építeni, legfőképpen eredményesen versenyeztetni...
A 'mislenyi torna nélkül sem marad mérkőzés nélkül a KNKSE: augusztus 31-én, szombaton az Abony csapatát fogadja a Rákóczi sportcsarnokában 17 órai kezdettel. Előtte 15 órai kezdettel a junior csapatok lépnek pályára. Egy hét múlva pedig kezdetét veszi a 2013-2014-es bajnoki pontvadászat, amikor a KNKSE hazai pályán a másik Tisza-parti együttest, a Szeged-Kiskundorozsmát fogadja, szeptember 8-án vasárnap.